• 0 312 425 06 01
  • info@boratercume.com
Logo

Yeminli Tercüme

yeminli tercüme

Yeminli Tercüme

Bora Yeminli Tercüme Bürosu Ankara

Yeminli tercüme, yeminli tercümanlar tarafından, kaynak dilden hedef dile, aslına sadık kalarak tercüme edilmiş, o dilin yeminli tercümanı tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş tercümelerdir.

Yeminli Tercümesi Gereken Belgeler

İstenme amacına göre değişiklik göstermekle birlikte; büyükelçilik, mahkeme, öğretim kurumları, bakanlıklar gibi resmi kurumlara sunulacak yabancı dildeki belgelerin yeminli tercümesinin de bulunması gerekmektedir.

Pasaport, nüfus cüzdanı, diploma, transkript, öğrenim belgesi, evlilik cüzdanı, mahkeme kararları yeminli çevirisi en çok istenen belgelerdir.

Belgenin niteliği ve belgenin teslim edileceği kuruma göre değişiklik göstermekle birlikte; büyükelçilik, mahkeme, üniversite gibi resmi kurumlarca istenen belgelerde, yeminli tercümanın imzası aranmaktadır. Yurtdışına çıkacak belgelerin resmi olarak tanınması için öncelikle belgenin yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılır ardından ilgili noterlikte tasdik ettirilir ve bazı durumlarda noter onaylı tercümenin noterin bulunduğu kaymakamlık ya da valilikçe Apostille tasdiki gerekebilir.

Yeminli, noter onayı veya apostille onayı istenen belgelerinizin tüm işlemlerini takip edip; kargo veya kurye yoluyla adresinize teslim ediyoruz.

Yeminli Tercüme Hizmeti Verdiğimiz Başlıca Diller

- İngilizce Yeminli Tercüme
– Almanca Yeminli Tercüme
– Fransızca Yeminli Tercüme
– Arapça Yeminli Tercüme
– Rusça Yeminli Tercüme
– İspanyolca Yeminli Tercüme
– İtalyanca Yeminli Tercüme
– Çince Yeminli Tercüme

Yeminli çevirisi gereken belgenizi e-mail ya da faks yoluyla ulaştırabilir, yeminli tercüme isteklerinizi günün her saati iletebilir, tercümeleriniz için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Yeminli Tercümenin Gerekli Olduğu Tipik Durumlar:

Anahtar Kelimeler:

yeminli tercüme, yeminli tercüme ankara, ankara yeminli tercüme, yeminli çeviri bürosu