• 0 312 425 06 01
  • info@boratercume.com
Logo

Simültane Tercüme Bürosu

simültane tercüme bürosu

Simültane Tercüme Bürosu

Simültane Tercüme Bürosu Ankara

Simültane Tercüme, bir konuşmanın konuşmacı ile aynı anda ve gerekli teknik donanımdan yararlanılarak hedef dile sözlü tercüme edilmesidir.

Simultane Tercüman, kendisi için hazırlanmış simultane kabinde, kulaklığı yardımıyla konuşmacının söylediklerini dinler ve dinlediğini aynı anda hedef dile mikrofon aracılığıyla eş zamanlı olarak sözlü tercüme ederek aktarır. Simultane tercüme sayesinde konuşmacının anlatmak istedikleri aynı anda dinleyicilere sözlü olarak tercüme edilmiş olur.

Uluslararası bir konferansa ev sahipliği yaparken, çok dilli bir misafir grubu için kongre düzenlerken ya da farklı ülkelerden katılımcıların olduğu bir eğitim semineri organize ederken simultane tercümanın rolü ön plana çıkar.

Simültane Tercüme’nin faydalı olabilmesi için, simultane tercümanın, konuşmacının söylediklerini ve anlatmak istediklerini çok iyi kelime ve cümle seçimi yaparak aynı anlamı taşıyarak dinleyicilere aktarması gerekir. Simultane tercümanın tercümede yapacağı hata çok büyük aksaklıklara neden olabilir bu aksaklıkların önüne geçilebilmesi için alanında uzman ve deneyimli simultane tercümanlar ile çalışılması gerekmektedir. Simültane Tercüme Bürosu başta, İngilizce, Arapça, Rusça, İspanyolca, İtalyanca ve Çince olmak üzere tüm dillerde Simültane Tercüme hizmetleri sunmaktadır.

Simültane Tercüman ekibi

Simültane tercüme yapacak tercümanın seminer, konferans ya da toplantı konusu örneğin “enerji sektöründe” kesinlikle uzman ve deneyimli olması gerekmektedir. Bunun yanında simultane tercüme üstün tecrübe gerektirdiğinden simültane tercümenin verimli geçmesi için simultane tercüme yapacak tercümanın alanında uzmanve deneyimli olması şarttır.

Simültane Tercüme Ankara’nın simultane tercüman ekibi, konferansın uzunluğuna bağlı olarak, her dil için iki veya üç tercümandan oluşur.

Simültane Tercümenin Avantajları:

Kullanım Alanları

Simültane Tercüme Konusunda Neden Bora Ankara Tercümeyi Tercih Etmelisiniz?

Simültane Tercüme Fiyatları

Simültane Tercüme fiyatları müşterinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir.

Simültane tercüme ücretlerindeki en önemli faktörler: Talep edilen dil, teknik eleman, ekipman ve diğer simultane tercümegereksinimleri.

Tercüme esnasında ihtiyaç duyulan donanımın (kulaklık, ses sistemi, kabin sayısı ve özellikleri gibi) simültane tercüme fiyatlarını doğrudan etkileyecektir.

Simültane Sistem KiralamaHizmetimiz

Simültane Sistem Kiralama alanında uzman ve deneyimli tercüman kadromuz ile etkinliğinizin başarıyla tamamlanmasına katkı sunuyoruz.

Simültane Sistem Kiralama alanındaki referanslarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Simültane Sistem Kiralama | Simültane Tercüme Bürosu | Simültane Tercüme Ankara | Simültane Tercüme