• 0 312 425 06 01
  • info@boratercume.com
Logo

Simultane çeviri

simultane çeviri

Simultane Çeviri

simultane çeviri bürosu ankara

Sözlü bir iletinin konuşmacı ile eş zamanlı olarak ve uygun teknik donanımdan yararlanılarak hedef dile aktarılmasıdır.

Çevirmen, kendisi için hazırlanmış özel kabinde, kulaklık yardımıyla konuşmacının söylediklerini dinler ve çeviriyi mikrofon aracılığıyla eş zamanlı olarak dinleyicilere aktarır. Bu yöntemle konuşmacının cümleleri eksiksiz olarak tercüme edilir ve çeviri, konuşma ile neredeyse aynı anda iletilmiş olur.

Uluslararası bir konferansa eve sahipliği yaparken, çok dilli bir misafir grubu için kongre düzenlerken ya da farklı ülkelerden katılımcıların olduğu bir eğitim semineri organize ederken Çevirmenin rolü ön plana çıkar.

Simultane çevirinin etkili olabilmesi için, tercümanın, sözcüklerin hangi bağlamda kullanıldığına ve konuşmacının sözlerinin en doğru şekilde nasıl aktarılacağına dikkat etmesi gerekir.

Simultane çevirmen ekibi

Simultane çeviri, ilgili alanında ileri düzeyde uzmanlık, farklı kültürler hakkında bilgi ve derin bir tecrübe gerektirir.

Simultane çeviri ekibi, konferansın uzunluğuna bağlı olarak, her dil için iki veya üç tercümandan oluşur.

Simultane çevirinin Avantajları:

Kullanım Alanları

Simultane Çeviri Konusunda Neden Ankara Çeviriyi Tercih Etmelisiniz?

simultane çeviri sistemleri kiralama fiyatları

Simultane Çeviri Sistemleri fiyatları müşterinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir.

Simultane çeviri ücretlerindeki en önemli faktörler: Kaynak ve hedef dil(ler), etkinlik süresi ve gerekli donanım miktarıdır. Simultane Çeviri yapılacak kaynak ve hedef dil(ler), çeviri fiyatlarında farklılığa neden olabilir. Şöyle ki, yaygın dillerdeki çevirmen sayısı nispeten fazla olduğundan bu dillerdeki çeviri ücreti de nispeten düşük olacaktır.

Çeviri esnasında ihtiyaç duyulan donanımın niceliği ve niteliği (kulaklık, ses sistemi, kabin sayısı ve özellikleri gibi) simultane çeviri fiyatlarını doğrudan etkileyecektir.

Simultane Çeviride Doğru Tercih

Simultane çeviri alanında uzman ve deneyimli çevirmen kadromuz ile etkinliğinizin başarıyla tamamlanmasına katkı sunuyoruz.

Simultane çeviri alanındaki referanslarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.